O naszych grupach wsparcia:

To nasza misja!

Naszą misją jest wspólne omawianie bieżących problemów, z jakimi borykają się młodzi ludzie, oraz nauka ich konstruktywnego rozwiązywania. Wierzymy, że poprzez dialog, wymianę doświadczeń oraz wzajemne wsparcie, możemy skutecznie pomagać sobie nawzajem w codziennych wyzwaniach.

Co nas wyróżnia?

To, co nas wyróżnia, to nieustanne dążenie do perfekcji i niezachwiane zaangażowanie w jakość. Wiemy jak ważnym etapem życia każdego człowieka jest okres dorastania . Ma ogromny wpływ na jego przyszłe funkcjonowanie. Jest to trudny czas - rozwijają się wtedy: tożsamość i dojrzałość. Młodzi ludzie uczą się budować trwałe relacje interpersonalne, rozumieć swoje emocje i dostrzegać potrzeby.

Program spotkań

 

Każde spotkanie naszej grupy będzie miało określony temat przewodni, który będzie dostosowany do potrzeb i zainteresowań uczestników. W programie znajdą się m.in.:

Dyskusje na temat bieżących problemów

 

 

Omówienie wyzwań, z jakimi mierzą się młodzi ludzie, takie jak stres szkolny, relacje rówieśnicze, presja społeczna

01.

Nauka konstruktywnych sposobów rozwiązywania problemów

 

Techniki radzenia sobie ze stresem, rozwiązywania konfliktów, podejmowania decyzji.

02.

Zdobywanie nowych umiejętności i wiedzy (także o sobie)

 

 

Warsztaty z zakresu komunikacji, zarządzania czasem, samorozwoju.

03.

Aktywne spędzanie czasu

 

 

 

Gry zespołowe, zajęcia ruchowe, wycieczki i inne formy aktywności fizycznej, które wspierają zdrowie psychiczne i fizyczne.

04.

Jak pracujemy?

Elastyczne podejście

Jednym z kluczowych elementów naszej grupy jest elastyczność w podejściu do omawianych tematów. Zawsze będziemy otwarci na sugestie i potrzeby uczestników, dostosowując tematy spotkań do aktualnych zainteresowań i problemów młodzieży. Chcemy, aby każdy czuł się słuchany i ważny, dlatego plan spotkań będzie dynamiczny i dostosowywany na bieżąco.

Bezpieczna przystań

Jeśli szukasz miejsca, gdzie możesz poczuć się swobodnie, zrozumiany i wspierany, nasza grupa wsparcia jest dla Ciebie! Dołącz do nas i razem budujmy przestrzeń, w której każdy młody człowiek może rozwijać się i radzić sobie z wyzwaniami życia codziennego.

Czekamy na Ciebie!

Ważne informacje:

  • Grupa wsparcia skierowana jest dla młodzieży w wieku 14-17 lat.

  • Spotkania odbywać będą się co tydzień, we wtorki o godzinie 18:00 i trwać będą 90 minut.

  • Uczestniczy w nich od 10 do 12 osób.

  • Grupa ma charakter otwarty (w trakcie mogą dołączyć inni uczestnicy).

  • Koszt uczestnictwa: 150zł/spotkanie. Opłata ma charakter abonamentowy i uiszczana jest z góry przed pierwszym spotkaniem w miesiącu. Opłata nie jest zwracana w przypadku nieobecności na spotkaniach.

  • Ilość spotkań: 12 (pierwszy cykl, od 1.10.2024 do 17.12.2024); w przypadku motywacji grupy możliwa jest kontynuacja od stycznia 2025.

  • Konsultacja wstępna: osoby zainteresowane udziałem w grupie (uczestnik wraz z rodzicami) zobowiązany jest do odbycia konsultacji wstępnej z terapeutą prowadzącym (50 minut – 200 zł). Udział w konsultacji wstępnej nie gwarantuje zakwalifikowania do grupy wsparcia.

 

Przeczytaj pełny regulamin

 

 

Jesteśmy żeby pomóc!

 

Wyślij formularz zgłoszeniowy lub zadzwoń do nas

pod nr 697 343 396

Imię i nazwisko
Email
Numer telefonu
Wiadomość
Wyślij
Wyślij
Form sent successfully. Thank you.
Please fill all required fields!

Regulamin Grupy Wsparcia dla Młodzieży

 

 

1. Warunki dołączenia do grupy

1.1. Przed dołączeniem do grupy wymagane jest odbycie konsultacji wstępnej z prowadzącym, w której uczestniczą rodzice oraz dziecko.

1.2. Koszt konsultacji wstępnej wynosi 200 zł.

1.3. Konsultacja wstępna nie gwarantuje zakwalifikowania się do grupy.

1.4. Konsultacje wstępne odbywać będą się do 20.09.2024, terminy konsultacji dostępne na stronie internetowej www.aksoncentrum.pl wg. dostępnych godzin głównego prowadzącego – Anny Kamińskiej.

1.5. Lista osób zakwalifikowanych do grupy wsparcia opublikowana zostanie 23.09.2024.

1.6. O zakwalifikowaniu do grupy rodzice/opiekunowie prawni uczestnika zostaną poinformowani telefonicznie/poprzez e-mail podany przy rejestracji

 

 

2. Koszty i płatności

2.1. Koszt jednego spotkania grupy wynosi 150 zł.

2.2. Spotkania są płatne abonamentowo przed pierwszym spotkaniem w miesiącu.

2.3. W przypadku nieobecności dziecka na spotkaniu, opłata nie jest zwracana.

2.4. Rodzice/opiekunowie prawni są zobowiązani do poniesienia dodatkowych kosztów wynikających z organizacji spotkań (m.in. bilety wstępu, wejściówki), jeżeli organizacja takiego spotkania wniesie wartość w pracy terapeutycznej z grupą.

 

 

3. Terminy spotkań

3.1. Spotkania odbywają się co tydzień w wyznaczonym terminie.

3.2. W przypadku nieobecności prowadzącego wyznaczone zostanie zastępstwo lub, w przypadku niemożliwości wyznaczenia zastępstwa, spotkanie zostanie odwołane i zrealizowane w kolejnym terminie po zakończeniu cyklu zajęć.

 

4. Zasady uczestnictwa

4.1. Uczestnicy zobligowani są do  przestrzegania ogólnych zasad funkcjonowania grupy oraz norm współżycia społecznego.

 4.2. Organizator zastrzega sobie możliwość usunięcia z grupy osoby nieprzestrzegającej postanowień regulaminu.

4.3. Organizator zastrzega sobie możliwość usunięcia z grupy osoby, u której istnieją przesłanki do rozpoczęcia terapii indywidualnej, które nie zostały ujawnione podczas konsultacji wstępnej.

4.3. Organizator zastrzega, że spotkania objęte zostaną tajemnicą wynikającą z Kodeksu Etyki Pracy Psychologa. Rodzice/opiekunowie prawni mogą uzyskać informację na temat ogólnego funkcjonowania uczestnika podczas zajęć oraz wskazówek do dalszej terapii.

 

5. Struktura spotkań

5.1. Spotkania grupy mają charakter częściowo ustrukturyzowany.

5.2. Na spotkaniach poruszane będą tematy zaproponowane przez prowadzącego. W przypadku, kiedy potrzeby grupy będą inne, prowadzący może zignorować zaproponowany temat na rzecz rozwiązywania bieżących problemów/zainteresowań uczestników.

5.3. Głównym miejscem spotkań grupy jest siedziba Centrum Terapii i Rozwoju AKSON (Warszawa, Al. Stanów Zjednoczonych 26A). Dopuszczalna jest zmiana miejsca spotkań w przypadku, kiedy zaistnieje taka konieczność ze względu na przebieg spotkania (np. instytucje kultury, restauracje).

 

6. Postanowienia końcowe

6.1. Regulamin może być aktualizowany na bieżąco, w zależności od potrzeb grupy i jej uczestników.

6.2. Wszelkie zmiany w regulaminie będą konsultowane z uczestnikami i wprowadzane za ich zgodą

 

 

 

 

ORGANIZATOR ZASTRZEGA SOBIE PRAWO DO ZMIANY TEMATÓW W TRAKCIE PROCESU TERAPEUTYCZNEGO. GRUPA WSPARCIA MA ODPOWIADAĆ NA POTRZEBY JEJ UCZESTNIKÓW. TEMATY PROPONOWANE PRZEZ PROWADZĄCEGO ZOSTAŁY OPRACOWANE NA PODSTAWIE NAJPOPULARNIEJSZYCH PROGRAMÓW PROFILAKTYCZNYCH, W OPARCIU O DOŚWIADCZENIE W PRACY GRUPOWEJ I INDYWIDUALNEJ.

 

 

Mentor grupy wsparcia

Anna Kamińska

Doświadczony psycholog dzieci i młodzieży oraz pedagog specjalny. Posiada szerokie kompetencje w pracy z młodzieżą, zdobyte podczas realizacji licznych programów profilaktycznych w szkołach oraz pracy z dziećmi o specjalnych potrzebach edukacyjnych.

Doświadczenie zawodowe

Anna pracowała jako trener programów profilaktycznych w szkołach, koordynator projektów w fundacji Vis Maior oraz terapeuta na obozach terapeutycznych i w szkołach dla dzieci z autyzmem. Jej doświadczenie obejmuje również pracę jako pedagog specjalny i wychowawca w przedszkolu. Ukończyła licencjat z pedagogiki oraz magisterium z pedagogiki specjalnej i psychologii. W naszej poradni prowadzi terapie indywidualne, udziela porad rodzicielskich a także przeprowadza procesy diagnostyczne w kierunku spektrum autyzmu, zaburzeń uwagi i niepowodzeń szkolnych.

CZYTAJ WIĘCEJ

Przykładowa tematyka dla grupy wsparcia

1.

Mam potrzeby, wiem co ma dla mnie wartość, znam swoje przekonania. Rozwój osobisty

Jak wyznaczać swoje cele? Skąd wiem, co chcę osiągnąć? Czy zawsze osiągną to, czego pragnę? SMART, czyli wyznaczanie celów w praktyce. Wskazanie potrzeb człowieka wg. obowiązujących standardów psychologicznych i potrzeb indywidualnych. Określenie wartości w życiu człowieka. Określenie przekonań o sobie samym. Co myślą o mnie inni ludzie?

2.

Nowe doświadczenia czy realne zagrożenie? Substancje psychoaktywne w życiu młodych ludzi.

Co to są substancje psychoaktywne? Jakie wyróżniamy substancje psychoaktywne? Jak działają substancje psychoaktywne? Po co ludzie sięgają po substancje psychoaktywne? Jakie zagrożenie niesie za sobą używanie substancji psychoaktywnych? Czym jest uzależnienie? Dlaczego się uzależniamy? Jak rozpoznać uzależnienie? Kiedy i gdzie warto zwrócić się o pomoc?

3.

Ja, Internet i media społecznościowe.

Co wartościowego dają nam media społecznościowe? Jakie zagrożenia płyną z nowoczesnych technologii? FOMO. Różnice między światem realnym a Instagramowym „światem idealnym”. Jak odróżnić prawdę od fake newsów?

4.

Hejt, bodyshaming i bulling

Czym są te rodzaje przemocy? Jak chronić się przed przemocą? Czy mogę ochronić przed nią innych? Gdzie mogę zgłosić się o pomoc? Kiedy należy prosić o pomoc?

Jesteśmy żeby pomóc!

 

Wyślij formularz zgłoszeniowy lub zadzwoń do nas

pod nr 697 343 396

Imię i nazwisko
Email
Numer telefonu
Wiadomość
Wyślij
Wyślij
Form sent successfully. Thank you.
Please fill all required fields!

BM GROUP SP.Z.O.O  NIP:1133112135 al. Stanów Zjednoczonych 26a, Warszawa

Polityka prywatności


Rejestracja tel. :

Poniedziałek-Piątek

9:00-21:00

Placówka czynna:

Poniedziałek - Piątek
12:00 - 21:00

 

al. Stanów Zjednoczonych 26a
03-964 Warszawa

Partnerzy

Sposoby płatności

Regulamin

Kontakt

Nasz zespół

Blog